ALBA PAKET
Ürün: Alba Paket
Kategori: Pastacılık
Tanımı: Pastacılık için genel kullanım margarini. Esnek yapısı sayesinde tüm hamur işlerinde güvenle kullanılan bitkisel pastacılık margarinidir. Tatlı ve tuzlu kurabiyelere, torba bisküvi, kek ve mayalı hamurlara esnek yapısı sayesinde yüksek performans veren, çok amaçlı kullanılabilen bir margarindir. Bayatlamayı geciktirir, raf ömrünü uzatır, ürünlerin pişirildikten sonra mükemmel bir renk ve lezzet almasını sağlar. Özel formülü sayesinde kullanım kolaylığı sağladığı gibi kalitenin öncüsüdür. Orjinal ambalajında saklaması kolaydır.
Raf Ömrü (Ay): 6 ay
Depolama Sıcaklığı (max.): 20 0C
Yağ Oranı (%): min. 83
Peroksit (meqĞkg): max. 0.8
Trans (%): max. 1
Ambalaj: 6 x 2.5 kg Paket, Koli içinde
Ürün Net Ağırlığı: 15 kg
Pastacılar için kullanım rahatlığı olan gramaj işaretli tartma işlemini ortadan kaldıran 10 kg lık Alba margarin ile aynı içerik ve özelliğe sahip, biz pastacıların işini kolaylaştırır.
Açma (Pastane Tipi)
Malzemeler:
Un 1000 g
Maya 50 g
Toz şeker 40 g (Hazırlanmış açmalar 1 gece buzdolabında beklerse 70 g)
Tuz 20-25 g
Yumurta 1 adet
Ayçiçek yağı 100 g
Su 600 g civarı
Yumuşatılmış Alba yağı Yaklaşık 300 g
(Katlama yaparken içi için)

Yapılışı:
1-Hamur yoğrulur, 10-15 dakika dinlendirilir, 100 gramlık parçalara bölünür.
2-El ile yuvarlanarak top şekline getirilir ve altı yağlanmış tepsilere konulur, üstleri ve yanları yumuşatılmış Alba yağı ile sıvazlanır, dinlenmeye bırakılır.
3-Hamur açılmaya hazır hale gelince mermerin üstüne hafif yağ sürülür, hamur el ile biraz büyütülür. Her tarafına okşar gibi yağ yaydırılır, iki elle havada sallanıp mermer üzerinde her tarafından çekilerek büyütülür ve dört bir tarafı orta kısımda katlanıp rulo gibi sarılır, tekrar dinlenmeye bırakılır.
4-Dinlenmiş rulo hamur el ile biraz uzatılıp sağ el ileri, sol el geri hareketiyle şekillendirilir sonra simit haline getirilip ek yerleri bastırılarak yapışması sağlanır.
5-Tepsilerde mayasının oluşması beklenir, sonra üstleri yumurta sarısı ile fırçalanır, az miktar çörek otu serpilir. Fırında 220 °C'de pişirilir.
Not: Bazı pastanelerde rende kaşar peynirli veya zeytinli vs. gibi çeşitleri yapılır.
© 2010 Unipro.com.tr